Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli chcesz zamówić kaski do jazdy konnej, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]