Kiedy stosuje się antenę naziemną?

antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy kupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]