Lampa solna – delikatne i kojące światło

lampy solne, lampa solna

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże zrobić obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego trudu można je dopasować do wystroju mieszkania, bowiem kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna niczym linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o jednakowej siatce krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im przeróżne kształty, przykładowo sześcianu lub piramidy.

Lampa solna a wyzwalanie jonów ujemnych

Dużo osób wierzy, że lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest subtelne i uspokajające, dlatego rekomenduje się nabycie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego iż dzięki nim można skuteczniej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]