Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

profesjonalne mopy do mycia podłóg, mopy do mycia podłóg

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o dużą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Profesjonalne mopy do podłogi – po czym rozpoznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Niemal jednakowo ważne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W trakcie sprzątanie większych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]