Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Znajdź rynny dachowe.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – które kupić?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych surowców – między innymi z metalu lub plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania warto zatem przedyskutować z profesjonalistą.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08