Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Zamów shuttersy wewnętrzne

Projektując aranżację wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firanki i zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice ozdobne typu shutters

Najważniejszą cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można bez trudu je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z PCV, płyt MDF, jak również z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się najczęściej na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą się prezentować na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach widuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Wewnętrzne okiennice typu shutters świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają także przydatne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle ciekawy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości posesji. Wypada dodatkowo zaakcentować, że nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia linek, co posiadacze zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za duży atut.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]