Różnice między piłkami popularnych sportów

Różnice między piłkami popularnych sportów

Chcesz nabyć piłki Hummel? Odwiedź tę stronę.

Nie ma dużej ilości dyscyplin sportowych, które można praktykować bez potrzeby użycia konkretnych akcesoriów. Także w niektórych sportach indywidualnych, np. tych ze sfery lekkoatletyki czy gimnastyki, trzeba zaopatrzyć się w dysk albo tyczkę. Jednak najpopularniejszym na całym globie sprzętem sportowym, przewijającym się w setkach sportów drużynowych (choć nie tylko), są piłki. W poniższym wpisie opisujemy charakterystykę trzech piłek sportowych używanych w grach kochanych przez naszych rodaków.

Różnice między najpopularniejszymi piłkami do gier zespołowych

1. Piłka do piłki nożnej to zdaje się przedmiot, który odnaleźć można w pokoju każdego nastolatka, a obecnie i niejednej dziewczyny, bowiem do profesjonalnej kariery w piłce nożnej często dążą także kobiety. Obwód piłki do “nogi” musi oscylować w granicy 68-70 cm, a jej waga to zazwyczaj 410-450 gramów. Dawniej piłki te wykonywano z naturalnej, dzisiaj używana do tego jest przeważnie skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze paręnaście lat temu zwano “biedronką” ze względu na specyficzne czarne łaty, które musiały być czytelne na dwukolorowych ekranach telewizorów. Dzisiaj piłki do „nogi” występują w nieprzebranych wzorach i kolorach, a wszystkie prestiżowe imprezy futbolowe ma swój oficjalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest ociupinę mniejsza aniżeli ta do „nogi”, bowiem jej obwód ma między 65 a 67 centymetrów. Jest od niej jednak zdecydowanie lżejsza – waży raptem 260-280 g. W środku znajduje się pęcherz wykonany z lateksu, a pomiędzy nim a skórzaną powierzchnią (też zazwyczaj wykonaną ze skóry syntetycznej) mieści się wyściółka z bawełny albo nylonu. Piłki do siatkówki produkuje się w wersji do siatkówki plażowej i halowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu przedstawionych, lecz co kluczowe jej wagą oraz rozmiary są inne w zależności od tego, kto ją wykorzystuje. Inne rozmiary mają zatem piłki do piłki ręcznej dla dorosłych mężczyzn, inne dla dorosłych kobiet, a sprzęt o najmniejszych wymiarach produkowany jest dla najmłodszych dzieci. Z tej przyczyny waga piłek dla piłkarzy ręcznych to od 260 do nawet 475 gramów, a ich obwód – 46 do nawet 60 cm. Dętka tych piłek powinna być bardzo wytrzymała, dlatego na ogół wykonywana jest z lateksu. Osłona z kolei winna zapewniać odpowiednią przyczepność do dłoni.

Czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, czy też uprawiamy sport tylko hobbystycznie, warto wykorzystywać sprzęt bardzo dobrej jakości. Zapewni to nie tylko wyższy komfort w trakcie rozgrywki – dobra piłka na pewno wytrzyma także znacznie dłużej.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]