Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Zamów sól kłodawską niejodowaną.

Sól to składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakie własności posiada różowa sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Dlaczego warto stosować je w kuchni?

Właściwości soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najlepszych przypraw, która wspaniale podbija smak potraw. Jakkolwiek nadużywanie soli może mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie, to jej rozważne porcje (w granicach 6 gramów w ciągu 24 godzin) są niezbędne dla właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, czyli w pierwiastek regulujący gospodarkę wodną oraz podtrzymanie poprawnego ciśnienia we krwi. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze złóż mających 250 mln lat. Składnik ten zawiera wiele cennych pierwiastków oraz minerałów, między innymi magnez, wapń czy potas, a przy tym jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń i komponentów, np. trujących metali ciężkich. Różowa sól himalajska bardzo dobrze uwydatnia smak potraw i jest dostępna zarówno w postaci drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło żelaza, wapnia i magnezu

Sól kłodawska z kolei to składnik o wysokim stopniu czystości – zawiera 97% chlorku sodu i stanowi znakomity do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią wapnia, żelaza czy potasu, a więc składników koniecznych do zachowania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie ługuje jej się, dzięki czemu nie traci swoich właściwości i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest powszechnie stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w kosmetyce, rolnictwie i lecznictwie.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]