Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Zobacz shuttersy w sypialni na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można zastosować także w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne funkcje

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie ludzie przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Z tej przyczyny wypada zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie przytulne. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala np. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć film, lub jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Możliwość kontroli wnikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która ma niebagatelny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. W dodatku okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich mycie jest niesłychanie łatwe i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]