Zadanie ochraniaczy dla koni

Zadanie ochraniaczy dla koni

Tutaj zamówisz ochraniacze dla koni.

Ci, którzy po prostu nie pasjonują się jazdą konną, czasami są zaskoczone, że nogi koni powinno się osłaniać odpowiednimi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest niezwykle szeroka i w sklepach oferowanych jest wiele ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z rozmaitych materiałów. To sprawia, że także profesjonalni jeźdźcy mają czasem problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – parę słów o różnych ich wariantach

Nadrzędną wytyczną do doboru ochraniaczy, które należy nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danym momencie podejmuje koń. Jest kilka kategorii ochraniaczy: ujeżdżeniowe, skokowe, crossowe, rajdowe, stajenne, transportowe i specjalistyczne, a każde z nich wypełnia nieco inne funkcje. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują groźbę powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również ran, które czasami mogą zdarzyć się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju znakomicie absorbują energię uderzenia, a równocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się mocnym pancerzem skoncentrowanym na zakryciu boków i tylnej części kończyny zwierzęcia, co osłania ją w przypadku uderzenia o drążek przeszkody. Kończyny koni sportowych, które z racji udziału w różnych turniejach jeździeckich przemieszczane są często po kilkaset kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Muszą one być wykonane z materiałów, które nie przyczynią się do powstania zadrapań nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim kupisz też kaloszki dla konia, które opracowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Ochraniacze dla konia – z jakich tworzyw się je wytwarza?

Entuzjaści jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla koni zderzą się z niezmiernie szeroką ofertą produktów, odróżniających się od siebie zarówno ceną, jak i materiałem, z których są wytworzone. Oczywiście, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze skórzane, aczkolwiek powinno się o nie odpowiednio troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, inaczej za jakiś czas będziemy zmuszeni kupić nowe. Inne materiały, z których wykonuje się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach dostępne są także kaloszki wytworzone z gumy.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]