Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

Chcesz kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso? Wejdź na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Trieste, Firenze oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, suszonych owoców czy pieczonego chleba. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut oraz Carmel.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają na ogół 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]