Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Nie trać wiary! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK poznasz na psychoterapia-uk.pl.

Każde małżeństwo może napotkać przeróżne problemy. Całe szczęście teraz można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy okaże się pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z najróżniejszymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane z niewiernością jednego z partnerów, jak również pomoże w razie uzależnienia, chociaż tutaj często potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i usprawnić partnerstwo. Poprawia się komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, by skutecznie pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez problemu znajdziemy polskiego psychologa również na terenie UK. Znajomość języka polskiego ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o własny związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi problemami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a z jej pomocą partnerstwo może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339