Leczenie schorzeń narządu ruchu – urządzenia do fali uderzeniowej

fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku chorób związanych z narządami ruchu, takich jak tzw. łokieć tenisisty, bóle w okolicy bioder, ostroga piętowa czy bóle nadgarstka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Aparat do fali uderzeniowej – 80% skuteczności

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia prowadzenie terapii u dwóch pacjentów jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]