Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Tu uzyskasz więcej szczegółów o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]